Stiebel Eltron se dostává do hledáčku velkých developerů

Aktuality
21.4.2021
Obyvatelé tak získali účinný, ekonomický, a hlavně provozně velmi levný zdroj tepelné energie pro vytápění a pro přípravu teplé vody, navíc s možností chlazení objektu v teplých letních dnech.

Na západním okraji Prahy v těsné blízkosti městské části Zličín se staví čtvrť Nová Chýně. Obec se chlubí vlastní mateřskou školou, základní školou, obchody s potravinami, řadou restaurací a spoustou dětských hřišť. Vznikají zde samostatně stojící domy, které nabízejí nejvyšší současný standard bydlení ‒ čisté a ničím nerušené okolí s nekonečnou možností okolních výletů.

Domy staví společnost Embalador. Postupně zde postaví téměř 200 samostatně stojících domů a dále nabídne více než 100 pozemků pro individuální výstavbu. Koncem roku 2020 skončila druhá z pěti plánovaných etap výstavby.

O kvalitu bydlení se u dokončených domů starají převážně tepelná čerpadla STIEBEL ELTRON.

O polovinu levnější vytápění

Naprostá většina klientů využívá jako hlavní zdroj tepla invertorové tepelné čerpadlo systému vzduch-voda. Obyvatelé tak získali účinný, ekonomický, a hlavně provozně velmi levný zdroj tepelné energie pro vytápění a pro přípravu teplé vody, navíc s možností chlazení objektu v teplých letních dnech. Domácnosti s tepelnými čerpadly můžou využívat levnější cenu elektřiny, díky tomu je provoz domácnosti přibližně o polovinu levnější než s plynovým vytápěním. Tepelná čerpadla vytvářejí i chlad, a tak je možné v těchto domech v podstatě garantovat celoroční konstantní tepelnou pohodu, díky které se obyvatelé cítí stále dobře.

Tepelná čerpadla jsou nainstalovaná buď na střechách objektů, nebo na samostatném betonovém základě v okolí a do domu přivádí otopnou vodu vnitřní hydromodul. Ten má regulaci a zásobník teplé vody na mytí osob, který je dostatečně velký, aby umožňoval komfortní využívání koupelen i s přihlédnutím na nový standard lávových sprch a podobně.

Nejvyšší dostupný standard

I přestože jsou v této žádané lokalitě použita nová tepelná čerpadla s výkonově vysokomodulárními kompresory, které nevyžadují oddělené zapojení přes termohydraulický rozdělovač, s ohledem na nejvyšší možný standard systému vytápěníbyl tento rozdělovač instalován, což dovoluje otopnou soustavu doplnit o nezávislý systém přesného řízení teploty v jednotlivých místnostech.

Inovovaná řada invertorových tepelných čerpadel s plynulou regulací výkonu zaručuje bezproblémový chod instalovaných tepelných čerpadel bez spínacích rázů a zároveň s absolutně tichým provozem. Věříme, že klienti těchto domů ocení řešení otopné soustavy, přípravy teplé vody i chlazení.

Aktuality a novinky

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení