Jak vybrat správnou klimatizaci

Aktuality
22.6.2022
Pokud uvažujete o pořízení kvalitní klimatizace, je důležité vybrat optimální model. Takový, který bude plnit vaše potřeby, bude fungovat efektivně, ekonomicky a navíc nabídne užitečné funkce. Jak se ovšem správně zorientovat v široké nabídce klimatizací a zakoupit tu správnou? Níže jsme vybrali šest kritérií, která vám s výběrem zaručeně pomohou!

1. K čemu bude klimatizace sloužit?

Při výběru si nejdříve položte otázku, co od klimatizace očekáváte a jak často i kde ji budete používat. Primárním impulzem bývá samozřejmě v létě ochladit domácnost, což zvládnou základní modely. Ovšem současná řešení, na která při výběru také narazíte, umí i vytápět, protože v principu jsou klimatizace tepelná čerpadla vzduch-vzduch a nabízí tepelný komfort celoročně.

2. Jaký typ klimatizace vybrat – mobilní či stacionární?

Nelze obecně odpovědět, který typ klimatizace je nejlepší. Vždy záleží na vašich potřebách a preferencích.

Mobilní klimatizační jednotky jsou volně přesuvné z místnosti do místnosti, kdy je však nutné teplý vzduch odvádět například ohebnou hadicí. Jedná se o ideální řešení na víkendové chaty či do sezonních provozoven. Spadají většinou do energetické třídy A, takže mívají vyšší spotřebu. Rovněž je třeba mít na paměti umístění kompresoru v jednotce, jenž může způsobovat výrazně vyšší hlučnost klimatizace ve vnitřních prostorech.

Stacionární jednotky najdete primárně v tzv. splitovém provedení. Jde o systém složený z vnitřní jednotky (obsahuje výparník) a venkovní jednotky (obsahuje kompresor a kondenzátor). Své místo si najdou v celoročně či pravidelně užívaných objektech. Bývají dražší než mobilní jednotky, ovšem s rychlejší cenovou návratností kvůli provozní úspoře, jelikož spadají do energetické třída A++ a A+++. Rovněž produkují méně hluku poskytují větší uživatelský i tepelný komfort.

Obecně vzato, mobilní jednotky vzhledem k jejich spotřebě i vyšší hlučnosti doporučujeme pro občasné používání tam, kde ekonomicky nedává smysl realizovat stacionární řešení.

3. Jak výkonnou klimatizaci zvolit?

V okamžiku, kdy si zvolíte, co všechno musí klimatizace umět a kam všude umístíte vnitřní jednotku, přichází volba výkonu jednotky. Ten musí odpovídat i tepelným ziskům místnosti. Jak výkonnou klimatizaci zvolit zjistíte v našem článku nebo se obraťte přímo na nás. 

4. Potřebujete zlepšit kvalitu vzduchu v domácnosti?

Špičkové klimatizace obsahují technologie na zlepšení kvality vzduchu, takže si nemusíte pořizovat separátní čističku vzduchu. LG Air Purifier není jen klasickou klimatizací, ale funguje i jako čistička vzduchu. Funkce čištění vzduchu je v domácnosti velkou výhodou, protože zachycuje a odstraňuje prach, bakterie a viry. Vzduch tak není jen příjemně vychlazený, ale i čistý a dobře dýchatelný.

5. Jak je pro vás důležitý uživatelský komfort?

Špičkové klimatizace nabízí vysoký uživatelský komfort, který přináší například vestavěná síť WLAN sloužící pro lepší ovládání, snadné připojení k internetu a pohodlné řízení na dálku např. aplikací v mobilním telefonu.

6. Nepodceňujte odbornou montáž a servis!

Počítejte s tím, že klimatizaci smí naistalovat pouze odborně způsobilá osoba, která má certifikaci na nakládání s tzv. f-plyny. Rádi Vám připravíme cenovou nabídku na odbornou montáž. Každou klimatizaci je třeba čistit a podrobit profesionální revizi. Zručný uživatel zvládne vyčistit filtr i výparník zařízení i sám, nicméně čištění nenahrazuje servis, kdy se odborně kontroluje komplexní chod klimatizace a těsnost chladivového okruhu. Mnohdy tak lze preventivní prohlídkou jednou za rok předejít větším poruchám.

Kompletní nabídku klimatizací si můžete prohlédnout zde.

Aktuality a novinky

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení