Monitorujte spotřeby energií a tím ušetřete

Energetický monitoring dokáže snížit náklady na energie v dlouhodobém horizontu o 12%. Naši energetičtí specialisté Vám rádi navrhnou vhodné řešení.

Proč zvolit monitoring?

Monitoring energií a jeho vyhodnocování je hlavním nástrojem energetického managementu vedoucí k úsporám energie nebo k jejich zachování. Zabývá se trvalým sledováním provozu, pravidelnými odpočty a vyhodnocováním spotřeby energií v budově které jsou porovnávány s hodnotami projektovanými (u nových objektů) nebo hodnotami danými energetickým auditem po realizaci úsporných opatření.

Obecně se dá říci, že detailní a průběžný energetický monitoring dokáže snížit náklady na energie v dlouhodobém horizontu o 12%.


Pokud přemýšlíte o tom, jak jednoduše monitorovat energie včetně spotřeby vody, máme tu pro vás několik typů jak by měl energetický monitoring vypadat a jaké přístupy aplikujeme při vývoji a provozu systému.

  • Jednoduchost a srozumitelnost. Ta vede k jeho snadnějšímu rozšíření mezi uživateli a tím ve výsledku i k vyšší motivaci vedoucí ke kýženým úsporám. Je chybou považovat energetický monitoring za disciplínu pouze technickou určenou pro firemní energetiky. Energetický management a s tím související i monitoring energií je úzce spjat s finančními obory.

  • Dostupnost znamená mít data on-line. Vaše data by měla být dostupná odkudkoli a kdykoli, zvlášť v dnešní době, kdy flexibilita a rychlost v rozhodování je žádanou komoditou i konkurenční výhodou.

  • Otevřený, ale bezpečný systém postavený na otevřených rozhraních dává možnost volby do budoucna. Implementovat proprietární řešení, která nejsou postavena na otevřených rozhraních zybtečné svazují ruce, jelikož ztrácíte možnost změny jak softwarové části energetického monitoringu, tak možnost změny hardwaru, který zajišťuje odečty měřidel.

  • Cenová dostupnost zajistí krátkou dobu návratnosti do systému zajišťující monitoring energií. 

Partner

Máte zájem? Poptejte nás!

Chráněno službou reCAPTCHA (Ochrana soukromí - Smluvní podmínky)
ATREA
DAIKIN
LG
Stiebel Eltron
WILO
Aquafam
Bosch
Buderus
Samsung
Alltech
Az chalzení
Q-elektrik
Enectiva
Elektrodesign
AWCOOL
Carrier
McQuay
CF Chiller
Gree

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení